Звітний концерт учнів катехитично-хорової школи

12.11.2016 17:01

«Прославляємо піснями Бога»

      Милосердя й вірність зустрілися разом, справедливість і мир поцілувались між собою (Пс. 85, 11).

    2016 рік є особливим саме тим, що присвячений одній із найважливіших правд християнського об’явлення – Божому милосердю.

    І дуже символічним є те, що 11 листопада  2016 року в Гірському НВК відбувся звітний концерт учнів катехитично-хорової школи, яка діє при храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Гірське. Викладачі (Наталія Подобівська, Марія Гев, о.Василь Подобівський, о.Іван Василишин) разом із учнями катехитично-хорової школи підготували концертну програму «Прославляємо піснями Бога», в яку ввійшли вокальні та інструментальні твори на духовно-патріотичну тематику.

    Варто згадати, що 1 червня цього ж року розпочалися заняття в катехитично-хоровій школі села Гірське. Директор цієї школи о.Василь Подобівський зорганізував даний проект, сформував викладацький склад і прослуховування усіх бажаючих навчатися. Учнями стали діти різного віку. Навчальна програма складається із таких предметів, як катехизація, хоровий клас, сольфеджіо, навчання гри на інструменті (за вибором – фортепіано, гітара, сопілка, скрипка, акордеон, баян) і сольний спів (вокал).  На даний час у школі навчається 40 учнів – 15 у молодшій групі, 25 – у старшій. Праця, яка ведеться для дітей та молоді в школі, є дуже важливою у вихованні не тільки духовно-моральному, патріотичному аспектах, але й цілісно-особистісному.

    Через катехизацію Школа покликана підсилити важливість розважання над Божим словом у молитві, актуалізацію його в житті, а також постійне одухотворення його в серці. Катехизація сьогодні – це виховання у вірі, це жива участь у житті християнської спільноти у всіх її вимірах (літургійному, соціальному, духовному, місійному), яка стає середовищем дозрівання і зросту у вірі. Хоровий аспект виховання покликаний сформувати співаків-хористів, долучити дітей до участі в духовному житті громади і церкви.

    За підтримки церковного комітету, сільського самоврядування катехитично-хорова школа отримала клас для навчання. Благодійну допомогу для розвитку такого освітньо-культурного проекту здійснив професор Іван Лучечко (США) – придбання музичних інструментів (гітара і сопілка). Діяльність катехитично-хорової школи є дуже вагомою в культурному і духовному житті села. Величезне значення має релігійне і музично-освітнє просвітництво, залучення дітей та молоді до участі в Літургії, духовний, музичний розвиток і виховання. Діти ростуть у вірі не тільки навчаючись у класах, а й гуртуються у спільних заходах та святкуваннях, концертах, творчих звітах.

    Перший звітний концерт «Прославляємо піснями Бога» відбувся ще 23 жовтня 2016 року в храмі Покрови Пресвятої Богородиці села Гірське і став своєрідним підсумком першого етапу навчання. А вже 11 листопада цього ж року за численними побажаннями батьків та жителів села цей звітний концерт прозвучав у Гірському НВК.

    З особливим захопленням глядачі слухали виступ молодшого дитячого хору «Дзвіночки» під керівництвом Марії Гев, який  виконав такі музичні твори: «Матінка Світу» (сл. Катерини Перелісної, муз. Олега Зозулі), «Ми дякуєм Тобі», «Алилуя» (сл. і муз. Ярослави Лончини), «Ми веселі і радієм всі разом», «Малесенькі дзвіночки» (сл. і муз. Марії Гев). Маленькі хористи супроводжували свій спів різноманітними танцювальними та ритмічними рухами, що дуже імпонувало публіці.

    Інструментальну частину концерту склали виступи учнів, які додатково навчаються грі на інструменті. Свої вміння і навики продемонстрували:

- Підлужна Христина -  «Прелюдія» Е.Шварц-Рейфлінген (гітара);

-Бокало Віталій – «Прелюдія» М.Каркассі і «Сanzona» Е.Шиллін (гітара);

-Марків Петро – «Фортепіанні мініатюри на теми укр.нар.пісень» (фортепіано);

-Сидор Вероніка – укр.нар.пісня «Місяць на небі» (гітара);

-Легкий Богдан – «В’язанка укр.нар.пісень» (сопілка);

-Білокур Наталія – пісня «Бог – Любов» сл.с.Є.Іванишин, муз.Л.Панасюк (вокал);

-Стеців Оксана – «Попурі укр.нар.пісень», «Аллегретто» М.Каркассі (гітара);

-Осередчук Юлія – укр.нар.пісня «Лисичка» з дит.опери М.Лисенка «Коза-дереза» (скрипка);

-Подобівська Софія – «Українські мелодії» (сопілка);

-Суботик Ярина – пісня «У тихім сяйві місячної ночі…» сл.с.Є.Іванишин, муз.Л.Панасюк (вокал);

-Микитин Андрій – «Маленький романс» Л.Валькер, «Прості варіації на тему іспанської «Фолії» Р. де Відаль (гітара).

    Виступи дітей справили великі враження і кожного виконавця вітали бурхливими оплесками. Адже кожен з учнів, у міру своїх здібностей, показав високий рівень виконання і отримав перший сценічний досвід.

    Особливо приємно вітали глядачі старший дитячий хоровий колектив під керівництвом Наталії Подобівської. Хор підготував такі вокальні твори: «Господь чекає» (сл. і муз. с.Єремії Іванишин), «Ось день настав», «Калинонько-Вкраїнонько» (сл. Богдана Чепурка, муз.Надії Галабарди), «Мамина молитва» (сл.Стефанії Лепех, муз.Богдана Білозіра), «Милосердя падає», «Боже, мій Боже», «Батьківщина» (сл.Стефанії Лепех, муз.Богдана Білозіра). Мелодійний спів хору, змістовні духовні пісні не залишили нікого байдужим.

    Усі виступи супроводжувалися декламуванням учнями катехитично-хорової школи духовних поезій сучасних українських авторів – Стефанії Лепех, Марії Гев, Михайла Костіва. Вірші читали – Кахнич Яна, Андрійчик Віталіна, Подобівська Софія, Стеців Оксана, Гудима Марія, Дудич Наталя, Сидор Вероніка, Кахнич Маріанна, Суботик Ярина, Бокало Віталій, Дудич Ярина, Прокопів Наталя.

    Духовна пісня, слово та музика достукалися до сердець дітей, викликали захоплення у глядачів. Такий виступ став свого роду прикладом для усіх глядачів – учнів Гірського НВК, як наполегливістю, щоденною працею та вдосконаленням співу, гри на інструменті можна досягнути значних успіхів у навчанні.