Корпус Миру

Гра "Добрий день, зима!"

    У четвер, 15 лютого 2018р., Джортана Торрес завітала на заняття «Добрий день, зима!» гуртка «Юні природодослідники», керівником якого є В.Ф. Марків, учитель хімії та природознавства.

    Під час гри п’ятикласники брали участь у різноманітних конкурсах: «Мультфільм із котом», «Слова на вітер», «Все в твоїх руках», «Як не крути…», «У загальних рисах».

    Цікаву вікторину про зиму на англійській мові підготувала наша Джортана, де діти з радістю відповідали на запропоновані питання.

    Журі визначило переможців та нагородило грамотами. Перше місце отримала команда «Сніговики», а друге - команда «Снігурі».

    Сьогоднішня гра залишила дуже приємні враження. Питання були цікавими, заставляли замислитись. Деякі правильні відповіді вражали своєю неочікуваністю та оригінальністю.

Діти отримали масу вражень, знань, умінь та навчилися працювати в команді.

    І, звичайно, не обійшлося без гарного настрою та жартів! Дякуємо усім за чудово проведений час!

 

Заняття школи лідера "Лідер та лідерство"

    2 лютого 2018р. у Гірському НВК педагог-організатор М.В. Дудич провела перше заняття школи лідера «Лідер та лідерство» з волонтером Джортаною Торрес.

    Мета заняття – сприяння практичній реалізації  творчого потенціалу дітей та підлітків під час роботи в органах самоврядування, виховання справжнього громадянина держави. У цікавій ігровій формі, виконуючи різноманітні індивідуальні та колективні завдання, учні проявляли комунікативні здібності, вчилися слухати один одного, працювати в колективі задля кінцевого результату. Такі заняття не лише згуртовують учнів а й дають змогу «побачити себе» на фоні своїх однолітків, подивитися на себе зі сторони, проаналізувати ставлення до себе та оточуючого світу.

 

Гурткове заняття "Здорова дитина, сильна Україна"

 

    25 січня 2018р. учитель фізичної культури Паук М.І. провела гурткове заняття під гаслом «Здорова дитина, сильна Україна».  Разом із волонтером  Джортаною Торрес  діти вдосконалювали свої вміння і навички гри в баскетбол.  Також дізнались багато цікавого  про баскетбол в містах Америки.

 

 

 

 

 

 

Уроки англійської мови. Січень

 
У понеділок, 22 січня 2018р.,  на уроках англійської мови, які проводить учитель англійської мови Н.В. Харко з волонтером Джортаною Торрес, обговорювались важливі теми для старшокласників, такі як «Ринок Роботи», «Як це бути дружнім до довкілля» та «Відомі світові будівлі».
Джортаною були підготовані презентації,  на основі яких проводилася бесіда зі  старшокласниками. 

 

Джортана додала:  “Today I conducted a short part of the lesson for 9th formers  on what it means to be environmentally friendly, or  eco-friendly. I paid attention on some establishments that are considered eco-friendly. Then we discussed what they can do in their daily life to be eco-friendly. The Peace Corps Youth Development Project Framework has three goals, one of which is preparing youth to become active citizens and being environmentally friendly is one way to engage youth with this goal.
 For 11 formers I prepared a short presentation on some of the most famous skyscraper. This was also an opportunity to engage students in some cultural exchange.
For 10th form I presented a short Power Point on the Job Market. Last week they learned how to write CV and Covering letter. This week I introduced what the job market is and what they need to know. This information is important for  these students as they are about three years away from being old enough to start working.”
 
 

Веселі перерви

        

 Під час перерв, протягом двох днів, 15 та 16 січня, школярі  Гірського НВК насолоджувалися прослуховуванням та виконанням різдвяних і новорічних пісень, колядок англійською мовою. Учитель англійської мови Харко Н.В. та Джортана Торрес вирішили поєднати приємне з корисним: попрактикувати англійську розмовну мову та створити особливий, неповторний різдвяний настрій, організувавши «Веселі перерви» для учнів молодших класів у НВК.

      Вони підібрали збірку найпопулярніших різдвяних пісень у США та Великобританії такі як, JingleBells, Merry Christmas, Oh Christmas tree та багато інших, які учні виконували зі захопленням. Ця подія створила справжню атмосферу Різдва у нашій школі.

 

 

 

Всесвітній День "Дякую"

 
Нас із дитинства навчають казати чарівне слово "дякую". Воно виражає доброзичливість та повагу, тому на його честь запроваджено Свято подяки. Всесвітній День "Дякую" відзначають 11 січня за ініціативою ООН та ЮНЕСКО. Тому учні 9-Б класу Гірського НВК (класний керівник Н.В. Харко), Jorthana Torres вирішили пригадати вчителям і школярам про гарні манери та вміння висловлювати вдячність.
Також ми запропонували коробку для подяк і усі мали можливість написати подячну листівку для своїх друзів, однокласників, учителів, а дев’ятикласники разом із Джортаною Торрес доставили їх адресатам.
Психологи кажуть, що слово "дякую" дійсно чарівне і здатне творити дива. Крім того, слова вдячності здатні змінювати наше життя на краще, бо вони налаштовують нас на позитив та покращують взаємовідносини.
Отож, ми вирішили частіше казати «дякую» і надіємось, що добрих справ у нашому житті буде більше!!!

 

Тренінг "Знаємо свої права та обов'язки"

 
У рамках проведення Тижня правових знань практичним психологом Гірського НВК Сидор Г. І. з учнями середніх класів проведено заняття з елементами тренінгу «Знаємо свої права та обов’язки», мета якого продовжувати ознайомлювати  учнів з їхніми правами й обов’язками в суспільстві та сім’ї  на основі «Конвенції ОО про права дитини».
На заняття завітала гостя зі США Джортана Торрес, яка активно включилась у роботу і  розповіла учням про права та обов’язки американської молоді. Учні з захопленням обмінювались інформацією.

  

Гурток "Юні природодослідники"

 
7 грудня 2017р., Джортана Торрес завітала на гурток "Юні природодослідники" , учасниками якого є учні 5-А класу, керівник В.Ф. Марків. Дуже весело і цікаво вони провели час: прощалися з осінню (виготовили лепбук); розгадували загадки, читали вірші, складали розповідь про осінь, збирали кошик із плодами та квітку листочків і т.д.. 
А на закінчення заняття гуртківці привітали зиму, яка вступила у свої володіння, і взяли участь у танцях-зігріванцях. 
П'ятикласники подарували нашій гості з Лос-Анджелеса буклет про їхню дослідницьку роботу.
До речі, Джортана була активним учасником: читала вірші та народні прикмети на українській мові; допомагала дітям опановувати весь матеріал, використаний під час заняття, на англійській мові. 
Із нетерпінням чекаємо нашу Джортану знову!!!

 
 
 

Гурток "Веселкові барви"

Новий рік вже не за горами. В повітрі відчувається наближення свята, яке повільно, але впевнено рухається до наших домівок і сердець, адже Новий рік – це особливе свято, коли хочеться вірити в мрію, сподіватися на краще і чекати чудес.Дуже цікавою і радісною справою для діточок у переддень Нового року є можливість всім разом прикрасити новорічну ялинку.
Якщо ж красиві іграшки на Новий рік і нові  прикраси на ялинку купити не вийде, радимо зайнятися творчістю і створити їх своїми руками.
Новорічні іграшки та новорічні прикраси своїми руками для ялинки  – дуже веселе заняття.
 
Таке заняття гуртка «Веселкові барви» під керівництвом Андрусик Г.М відбулося 05 грудня 2017р. у Гірському НВК, де діти отримали море емоцій і хорошого настрою, виготовляючи новорічні прикраси. До нас завітала гостя зі США Джортана Торрес, яка розказала  про традиції святкування Нового року та Різдва в Америці, а діти з великим задоволенням розповідали про те, як святкують ці свята в нас на Україні.
 
 
 

Перший день співпраці з Джортаною Торрес   

    
 Із нагоди Дня волонтера, 4 грудня 2017р., педагог–організатор Гірського НВК Дудич М.В., класний керівник Харко Н.В. та учні 9-Б класу підготували загальношкільну лінійку-привітання для нашого нового працівника Джортани Торрес, котра, як ми повідомляли, прибула до Гірського НВК і працюватиме з молоддю впродовж двох років. Гостю з Америки за українським звичаєм привітали хлібом та сіллю, веселими піснями та віршами.   
 


        
 
 

Уроки англійської мови із волонтером Джортаною Торрес
 

 
Нетрадиційно пройшли уроки англійської мови для учнів 11 та 9-Б класів, бо до них завітала наша гостя із Лос-Анджелеса, волонтер Корпусу Миру, Джортана Торрес. Школярі були під враженнями, адже це вперше, коли фрагмент уроку проводить людина, для якої ця мова є рідною. У 9 класі Джортана провела “guessing-game” про хобі, а в 11 -  розповіла про історичну  американську подію.          
Із нетерпінням чекаємо наступних днів!
 
 

Зустріч із волонтером Джортаною Торрес

1 грудня 2017р.  у Гірському НВК був особливий день!

Учні та вчителі зустрічали нового працівника нашої школи, яка працюватиме з нами впродовж двох років. Зустріч була довгожданою, адже не завжди ми працюємо разом з американцями пліч-о-пліч задля спільної мети. 
Джортана – чудова, приємна дівчина, у неї безліч ідей і вона готова до співпраці з нами. Вона любить Україну, знає багато про її культуру та історію, володіє чотирма мовами і є багатогранною особистістю.

Отож, ми готові до ефективної роботи.
Наші перші кроки з Корпусом Миру

 
 Волонтери прибули в Україну ще у вересні, протягом двох місяців вони вивчали українську мову та звичаї у прийомних родинах, а наступні 2 роки займатимуться громадською роботою у містах та селах України.
Цього тижня наш учитель англійської мови Н.В. Харко мала нагоду побувати на конференції Корпусу Миру та на урочистій церемонії складання присяги 73 американських волонтерів, які відбувались в Українському домі.
Отож, Корпус Миру США в Україні співпрацюватиме з Гірським НВК із грудня 2017 року. Першим американським добровольцем, яка житиме разом із гірською громадою упродовж двох років, обмінюватиметься досвідом з учителями, допомагатиме учням набути навичок володіння англійської мови, є Джортана Торрес (Jorthana Torres).           
          Корпус Миру США в Україні працює за підтримки Міністерства закордонних справ, Міністерства економіки та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за трьома напрямками:
1) викладання англійської мови як іноземної;
2) розвиток молоді;
3) розвиток громад.
(Як я уже повідомляла ми працюємо  у проекті «Розвиток молоді»)
Волонтери Корпусу США – це люди, які мають бажання попрацювати в іншій країні два роки пліч-о-пліч з їхніми місцевими партнерами, мешкаючи в тих самих умовах та стикаючись із такими ж самими труднощами, як і решта членів громади.
Для того, щоб бути успішними, волонтери мають адаптуватися до нової для них культури та нового середовища, вивчити на базовому рівні іноземну мову, завоювати довіру своїх партнерів та побудувати плідні стосунки з ними. Це надзвичайно складне завдання, яке вимагає багато терпіння, мотивації та щоденних зусиль.
Джортана Торрес приїхала до нас працювати на два роки. Отже, наше завдання – допомогти волонтерові адаптуватись та терпляче допомагати всією школою досягти тих результатів, яких ми очікуємо від нашої співпраці.
 
 
 

Ми у програмі Корпусу Миру!

 
     Ми раді повідомити, що ми успішно пройшли співбесіду і стали однією із обраних шкіл Корпусом Миру для участі в програмі «Розвиток молоді» з американським  волонтером.  Цього тижня оголосили результати і ми радіємо бути у списку обраних шкіл. Чекаємо у нашій школі Jorthan Torres із Лос Анджелесу, яка буде працювати з нашими учнями у багатьох проектах упродовж 2 років.

 
 
 
 
 
 
 

Зустріч із менеджером Корпусу Миру в Україні Наталією Биковою

 
5 вересня 2017 року в Гірському НВК  відбулася зустріч із менеджером Корпусу Миру в Україні Наталією Биковою. На зустрічі про свої очікування від співпраці з Корпусом Миру висловлювали Грабовенська Леся Миколаївна, методист англійської мови, Левицький Степан Степанович, директор Гірського НВК, Кахнич Світлана Петрівна, завуч із виховної роботи у Гірському НВК та Харко Наталія Володимирівна, вчитель англійської мови, голова районного методоб’єднання учителів англійської мови.
 
У ході зустрічі з’ясувалося, що Корпус Миру розвиває свою діяльність в Україні у трьох напрямах: викладання англійської мови як іноземної; розвиток громад та розвиток молоді. Корпус Миру прагне розвивати плідну співпрацю із українськими навчальними закладами та організаціями, які бажають оволодіти новими методами навчання та роботи.
Пані Наталія розповіла детальніше про основні проекти Корпусу Миру в Україні, а саме: проект «Розвиток молоді», який передбачає організацію добровольцями заходів та реалізацію громадських проектів, спрямованих на запобігання зловживанню алкоголем, паління, вживання наркотиків та розповсюдження ВІЛ. Добровольці популяризують здоровий спосіб життя, сприяють розвитку навичок у галузях інформаційних технологій, бізнесу, лідерства, громадянської свідомості, екології та кар’єрного розвитку.
Усі волонтери протягом перших трьох місяців перебування в Україні інтенсивно вивчають українську мову й українську культуру та проходять курс професійної адаптації. Після цього вони направляються на роботу в навчальні заклади, де вони працюватимуть впродовж двох років. Волонтери Корпусу Миру не одержують платні за свою роботу. Вони перебувають на повному утриманні Корпусу Миру, який несе всі витрати. Українська організація, що приймає волонтера на роботу, повинна підготувати житло як партнерський внесок.
         Підсумками зустрічі стала домовленість про підготовку документів із метою запрошення волонтера Корпусу Миру до Гірського НВК. Отож, із грудня цього навчального року всі бажаючі матимуть змогу на добровільних засадах вивчати англійську мову безпосередньо з носієм мови, а також дізнатися більше про культуру та історію США з перших вуст.