Відкритий урок із хімії

15.03.2017 17:03

        У рамках семінару-практикуму заступників директорів шкіл І-ІІІст. у Гірському НВК відбулася панорама творчих уроків.

    Урок-проект підготувала вчитель хімії Марків В.Ф., який проводився у 10 класі на тему «Силікатна кислота. Силікати. Поняття про будівельні матеріали».

    Після організаційного етапу та повторення вивченого матеріалу перед учнями було озвучено проблемне питання: ви вирішили побудувати собі будинок; які будівельні матеріали будете використовувати, чому саме ці та в якій кількості.

    Учитель у доступній для дітей формі виклала новий матеріал. Надзвичайно цікаво і насичено презентували десятикласники міні-проекти про скло, кераміку, цемент, а також схему виробництва цього будівельного матеріалу на ПАТ «Миколаївцемент».

     На заключному етапі уроку педагог запропонувала учням скласти ментальну карту, яка б допомогла їм відновити вивчений матеріал. Для кращого запам’ятовування учитель підготувала для десятикласників переплутані речення, і, попрацювавши в групах, вони склали цілісний текст.

    Обговоривши проблемне питання, учні «побудували будинок»: обчислили кількість цегли, цементу, скла. А додатково отримали творче завдання: обчислити кількість черепиці.

    Учитель подякувала учням за спільну й плідну працю, оцінила їх роботу під час уроку і зробила висновок, що не для школи, а для життя навчаємось.