Шевченківські дні

22.03.2016 18:19

    У березні в стінах Гірського НВК тривав Шевченківський тиждень. Два дні поспіль в актовій залі збиралися пошановувачі творчості великого Кобзаря, щоб знову і знову почути Тарасове мудре слово та припасти спраглими вустами до джерела духовності українського народу.

    Для школярів молодших і середніх класів проведено конкурс читців поезій «Краса і сила Шевченкового слова». Колорит минулого й сучасного України, душевний біль і радість простої людини через  декламування поезій старалися  якнайкраще донести 12 учасників конкурсу.  Із вуст школярів лунали  Кобзареві твори,  які заново відкривали знайомі рядки -  тут і жіноча доля, і біль за майбутнє України, і мотиви єднання. 

    Для учнів старшої школи проведено конкурс інсценізацій творів великого пророка  «Вінок Кобзаревої мудрості».

    Усіх присутніх зворушив  трагізм долі української дівчини з уривку твору «Катерина»  (8-А кл.).

    Ліризмом та загадковими подіями перетворення дівчини заполонила інсценізація поеми «Тополя» (8-Б кл.).

    Глибину патріотизму, емоційності та романтизму вдалося донести до глядачів учням 9-их класів під час інсценізації уривку з поеми «Невольник».

    До  безтями зворушливо торкнулися  сердець  усіх присутніх рядочки  із поеми «Відьма» (11 кл.), у якій переплітається драматична доля покритки з її таємними пристрастями, фатальним коханням, відчуттям порожнечі та відчаю.

    Оцінювало учасників конкурсів відповідальне журі - це члени учнівського самоврядування, дирекція та вчителі-словесники НВК.

    Такі заходи дають можливість розкрити таланти наших вихованців, виховати  почуття поваги до творчості  Т. Шевченка, любові рідного краю, народу.

Ми щиро дякуємо учасникам конкурсів!

Нехай у ваших серцях завжди живе Шевченкове слово!