Пожежна безпека під час святкування новорічних та різдвяних свят

30.12.2015 13:58

    Напередодні Новорічних та Різдвяних свят варто пригадати правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватись при підготовці та проведенні святкування. Адже майже в кожному навчально-виховному закладі чи установі відбудуться святкові заходи з великою кількістю людей. Тож слід потурбуватись про те, щоб враження від святкування залишились приємними.

    В зв’язку з цим працівники Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області під час проведення святкувань закликають не забувати про прості правила поведінки з піротехнікою, і тоді святкова новорічна ялинка та феєрверки принесуть лише радість.

    Сучасні синтетичні ялинки оброблені спеціальним розчином і виготовлені із пластмаси, яка не виділяє отруйних речовин при нагріванні. Переконайтеся, що ваша штучна красуня безпечна. Для цього відщепніть шматочок пластмаси, з якої виготовлена ялинка, і нагрійте його сірником (підпаліть). Якість диму чи швидкість горіння безпомилково вкажуть на вогнестійкість та нетоксичність продуктів згоряння штучної ялинки. Якщо спостерігаєте швидке спалахування або ж дим подразнює слизову носу, краще придбати нову ялинку.

    Скляні ялинкові прикраси бажано розмістити на недоступній для дітей висоті. Електрогірлянди бажано розвішувати також на недоступній для дитини висоті, оскільки її бажання провести «експерт-аналіз» вмісту кольорового вогника може закінчитися електричним шоком.

    Якщо ви бажаєте прикрасити підніжжя ялинки ілюзією снігу, то використовуйте для цього тільки просочений вогнестійким розчином папір. Використовувати ж вату не рекомендується.

    Яке новорічне свято без чудес різної піротехніки?! Свічки, хлопавки, бенгальські вогні, звукові жарти і фонтани вогню, ракети - обов’язковий атрибут Нового року. У зв’язку із загальною пристрастю до таких забав рекомендується враховувати наступне: купуйте піротехніку тільки в магазинах або спеціалізованих кіосках; зверніть увагу на термін зберігання виробу. Якщо він закінчився - краще утриматися від покупки.

    Необхідно пам’ятати, що петарди мають небезпечний радіус дії від 0,5 м до 5 м. Не рекомендується підривати їх у приміщеннях, а також спостерігати за ними з близької відстані; дрібні частинки, які розлітаються, можуть пошкодити очі чи підпалити щось у квартирі. Пам’ятайте, що застосування петард поряд із маленькими дітьми взагалі недопустиме, оскільки це може призвести до розладу психіки дитини. Необхідно бути дуже обережними при використанні бенгальських вогнів, особливо дітьми. Паличку з вогнем потрібно тримати на відстані витягнутої руки і не підносити близько до одягу, очей та ялинки.

    Якщо ви хочете весело і без пригод зустріти Новий рік та свята:

  • встановіть ялинку на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі та були на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей;

  •  не встановлюйте ялинку на високій підставці (стілець, табуретка, журнальний столик та ін.);

  • поставте стовбур ялинки у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його;

  • якщо ялинка засохла, викиньте її, тому що вона може спалахнути, як факел;

  • не запалюйте на ялинці свічки, бенгальські вогні, а також саморобні електрогірлянди), не направляйте в її бік хлопавку;

  • не забувайте: діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати; свічки закріпіть на твердій поверхні, не покритій скатертиною чи серветкою;

  • покладіть неподалік від ялинки декілька паперових пакетів із піском, поставте ємність з водою, покладіть стареньку ковдру, приготуйте електричний ліхтарик, не забувайте й про наявність вогнегасника в квартирі, адже в будь-який час він може вам стати у пригоді.

Ваші дії при загоранні ялинки

    При загоранні електрогірлянди негайно вийміть із розетки електровилку електроприладу (вона повинна бути в доступному місці) чи вимкніть автоматичні запобіжники (викрутіть пробки) в електросиловій. Зателефонуйте у пожежну охорону за номером телефону 101. Зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не піднімалось угору (можуть зайнятися шпалери та штори), накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо це жива ялинка).

    Синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини (оксид вуглецю, синильну кислоту і фосген). Гасити водою полімери, які горять, небезпечно, тому що можливе розкидання іскор і розплавленої маси. Не торкаючись до палаючої синтетичної ялинки голими руками, накиньте на неї цупке покривало і засипте піском чи скористайтесь вогнегасником.

    До прибуття пожежників постарайтеся за допомогою підручних засобів пожежогасіння ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити розповсюдження вогню, накинувши на речі, які зайнялися від пожежі, цупку мокру тканину чи ковдру. Як і в інших випадках пожежі, не відчиняйте вікна та двері, оскільки надасьте доступ кисню, який ще більше роздме полум’я. Якщо загасити пожежу неможливо, то щільно зачиніть двері в кімнату, де виникла пожежа, і поливайте їх ззовні водою. Якщо необхідно, виведіть людей на свіже повітря.

 

Провідний інспектор Миколаївського

РС ГУ ДСНС України у Л/о

                        Старший лейтенант служби ЦЗ

Любомир Борщинський